Nikdy se nevzdávej!

Je tomu právě pět let, co jsem se ocitla na mrtvém bodě a uvědomila si, že vůbec nežiji svůj život, nýbrž život svého muže a svých dvou dětí. Začala jsem se tehdy ptát sama sebe, proč to vlastně dělám. Proč jsem se tak snadno vzdala sebe a svého snu pomáhat lidem, který jsem cítila již na střední škole. Jestli je tohle opravdu to, co jsem chtěla – uklízet, vařit, přebalovat, krmit, prát, žehlit, pečovat, žít životní příběhy druhých, stěžovat si a nadávat.

Ještě před pěti lety jsem s rodinou cestovala po cizině, užívala si komfortu a dostatku peněz, ale vnitřní nespokojenost ve mě narůstala čím dál víc. Vnější pozorovatel by mi tehdy mohl vyčíst nedostatek vděčnosti a poučovat mě o pálení dobrého bydla. Já už jsem však takto dál nemohla. Probudila se ve mě vlna odporu k dosavadnímu způsobu života a zatoužila po radikální změně. Chtěla jsem žít jinak, po svém, také pro sebe, plnit si i jen své sny, nikoli jen ty manželovy a svých dětí. Začít pečovat i o sebe, nejen o blaho své rodiny.

Tehdy jsm se po všech těch úvahách a obrovské potřebě změny rozhodla, že své touze po zkoumání lidských duší dám šanci a svůj sen si splním. Že naplním tu silnou potřebu ve mě, která ke mě svým tichým hláskem již dost dlouhou dobu neodbytně promlouvala.

Svého komfortu jsem se před pěti lety rozhodla vzdát, vrátila jsem se s dětmi do své rodné země a od nuly začala podnikat kroky za svými cíli. Přihlásila jsem se na školu koučů, začala pracovat sama na sobě, odhalovat příčiny své životní stagnace a nespokojenosti se svou situací.

O pár měsíců později již za mnou začali přicházet první lidé pro pomoc. Můj sen se zhmotnil. Po čtyřech letech jsem pomohla více lidem, než jsem si na začátku cesty představovala. Můj koučovací úspěch, který byl vyživován mými talenty a mou obrovskou chutí otevřít oči druhým lidem, ukázat jim, že mohou žít úplně jinak, po vlastní finanční nezávislosti a po svobodě, na sebe nenechal dlouho čekat. Diář se mi rychle zaplnil konzultacemi a o další dva roky později jsem již dosáhla úrovně senior kouč. Na základě mých zkušeností a koučovací praxe jsem vytvořila úspěšné produkty – e-knihy 6 kroků k vyšší sebehodnotě, Jak se osvobodit ze závislosti na partnerovi a mp3 meditaci Vnitřní tvůrce.

Mohlo by se zdát, že moje cesta byla jednoduchá a snadná. Tak tomu ale nebylo. Od mého rozhodnutí mě mozek tisíckrát varoval, že tohle nikdy nezvládnu, že dělám velkou životní chybu, že bych se měla držet svého muže a být mu oddanou a pečující ženou. Že bych si neměla stěžovat a spokojit se s tím, co je. Hlavně přece, že jsme všichni zdraví. Vždyť mi přece nic nechybí. Vždyť mám všeho dost. Co bych tak ještě chtěla. Že se mi to vymstí. Že na to dojedu a s prosíkem se vrátím k manželovi. Že na to nemám a ať si to dobře rozmyslím. A dalších mnoho podobných lahůdek. Také jsem mozku v průběhu mé cesty jednou naletěla a chtěla se vrátit do minulosti. Nepříjemné pocity mě však naštěstí poměrně rychle vrátily na tu správnou cestu.

Tím, že jsem se nevzdala, neuvěřila svým odstrašujícím mentálním hlasům, nýbrž vytrvale a odhodlaně sledovala svůj cíl, který jsem si na začátku stanovila, stojím dnes na prahu etapy, o které se mi na začátku putování ani nesnilo – již v říjnu tohoto roku otevřu brány své vlastní školy koučů. Lidé, kteří chtějí druhým měnit životy k lepšímu a kteří mají talenty emaptie, talent rádce a kteří vidí nejen povrch, ale také cítí věci oku neviditelné, půjdou spolu se mnou dále cestou společné, synergické pomoci lidem. Jsem hluboce nadšená a těším se na to, že se pomoc dostane k většímu množství lidí, abychom jim pomohli uvědomit si, v jakém trápení často žijí, v jakém průměru a přežívání. Abychom jim společně ukázali, že existuje cesta, jak z toho ven a že mohou žít tak, jak se jim doposud ani nesnilo. Že mohou bolest a trápení vyměnit za lásku, radost, spokojenost a nadšení ze života.

Tímto příběhem chci ukázat těm, co pochybují, že je možné ve svém životě změnit i zdánlivě neskutečné. Z holky, která trpěla depresemi, několikrát uvažovala o předčasném ukončení života, žila většinu času ve smutku a trápení, je dnes šťastná žena, která prožívá každý den v přítomnosti, jako by to měl být den poslední, s vděčností za každé nové ráno, užívá si krásný vztah se svými dětmi, má spokojené  a vyjasněné vztahy se svou rodinou, přátelský vztah se svým bývalým manželem. Žena, která si vytvořila finanční nezávislost, má vysněnou a hluboce naplňující práci a pevné zdraví. Žena, která dny svého života tráví pomocí druhým, sdílením společných chvil se spřízněnými dušemi a užíváním si radostí a krás toho, co naše planeta nabízí. Žena, která se naučila život skutečně naplno žít!

 

Ať se tvůj sen zdá jakkoli náročný, pokud se skutečně vnitřně rozhodneš, nikdo tě nezastaví!

S láskou Míša

Michaela Zdráhalová
S radostí a nadšením otevírá lidem srdce. Probouzí druhé k uvědomění, že nejsou svými myšlenkami, svými emocemi a svým tělem. Navrací je k vědomí svého skutečného Já, od kterého se na čas jen oddělili a ke kterému se mohou kdykoli vrátit, a tak se osvobodit a skoncovat s trápením. Návratem ke svému pravému Já tak mohou znovu zažít pocit hluboké lásky ke všemu živému, soucit a hluboký vnitřní klid.

Je také mámou dvou malých inspirativních bytostí, které jí výrazně pomohly osvobodit se z bolesti, kterou dříve denně prožívala. Je autorkou eknihy Jak se osvobodit ze závislosti na partnerovi, meditačních nahrávek a audioprogramů vedoucích k osvobození.

Více o Míše si přečtete tady >>

Komentáře
  • Přeji si od Míši dostávat informace o jejích událostech a akcích

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky