Mé desatero

IMG_5917Před nedávnem jsem si procházela všechny své články a příspěvky, abych zjistila, jak se rozvíjím, posouvám, co jsem v průběhu času pochopila a jaké názory jsem změnila.

Našla jsem i své desatero, které bylo vytvořeno přesně před rokem a půl. S nadšením jsem si uvědomila, že si za ním nejen dodnes stojím, ale že mi především po celou dobu pomáhá udržet správný směr mého osobního růstu. Tyto zásady podporují mou vnitřní sílu, lásku a vnitřní klid a přitahují do mého života lidi, věci a situace, které si přeji. A tak jsem se o ně rozhodla podělit i se svými čtenáři.

1) Žiji přítomným okamžikem

To jediné, co člověk skutečně má, je vždy pouze sám sebe a přítomnost. Minulost nemůžu změnit, ale můžu si z ní vzít důležité pochopení a poučení. Budoucnost si můžu tvořit pouze tím, že v přítomnosti podnikám kroky, které vedou k vytyčenému cíli. Pokud chci být šťastná v budoucnu, dělám vše pro to, abych byla šťastná už teď.

2) Nenechám se manipulovat a nemanipuluji s ostatními

Každá manipulace, byť myšlena dobře, vždy ubližuje. Nezbývá nám, než brát každého člověka takového, jaký je. Měnit a ovlivňovat může pouze každý sám sebe. Máme vždy možnost volby vyhnout se tomu, kdo nerezonuje s naší duší.

3) Nestěžuji si a na nikoho nic nesvádím

Tam, kde se zrovna nacházíme, jsme se dostali krůček po krůčku na základě našich v dané chvíli nejlepších rozhodnutí. Z každé životní zkušenosti jsme schopni vytěžit to nejlepší a otočit ji v náš prospěch. Pokud ti někdo ublíží, ať se s tím srovná on sám. Pokud tě někdo opustí, ať jde. Ale vysvětlení toho, co se děje, je vždy plně v naší moci.

4) Jsem sama sebou

Tvořím si svůj život tak, abych zažívala pocity štěstí a radosti a nikomu tím neubližovala. Objevila jsem v sobě trvalou touhu se poznat. Jsem naplněná sama ze sebe, spokojená a šťastná. Činnosti, které mi nic dobrého nepřinášejí, vyřazuji ze svého života.

Jak poznáme, že jsme se skutečně přijali? V okamžiku, kdy začneme milovat lidi, bez rozdílu a bez podmínek.

5) Stanovuji si cíle

Na základě trvalého sebepoznávání vím, kam se chci v životě posunout, jaké lidi ve svém životě chci mít a co chci zažít. Důsledně a trpělivě podnikám v přítomnosti kroky, které mě tímto směrem posouvají. Užívám si cestu k vytyčeným cílům.

6) Nehodnotím a nekritizuji

Přestože žijeme na jedné planetě, programy v mozku každého z nás způsobují, že každý člověk zažívá ve své realitě značně odlišné prožitky. Realitou jednoho mohou být nehody, zranění, nemoci, zrady a zlomyslnosti od druhých, zatímco realitou druhého můžou být milí lidé, láska, pochopení, důvěra, krásné zážitky a okamžiky. Proto když vidím naštvané, zlé, obézní lidi, alkoholiky a bezdomovce, nekritizuji jejich vnějšek – vím, že mozek jim přehrává programy, jež jim nedovolují užívat krásy života a plného zdraví.

7) Inspiruji se

Těm, co jsou v životě úspěšní a plní si své sny s úsměvem na tváři, mají lidé tendenci závidět. Mnohem praktičtější a pro náš život užitečnější je však se tímto úspěchem inspirovat a některé prvky implementovat do budování svého vlastního úspěchu.

8) Vědomě tvořím

Každý z nás má v sobě boha, protože nám byl dán dar tvořit. Každý z nás má schopnost zde na této planetě něco úžasného stvořit, ať je to cokoli. Co to může být, nám napoví náš talent. Náš talent objevíme, když se napojíme na své nitro a své potřeby.

9) Pomáhám druhým

Tím, že objevíme svůj talent, zjistíme úžasnou věc. Nejenže praktikování talentu naplňuje nás, přispíváme tím ku prospěchu i druhým, a to nás těší. Naplňuje mě objevovat v mozcích lidí programy, které jim nedovolují být šťastni, a měnit je s nimi v jejich prospěch. Jsem nadšená, když vidím jejich pokroky na cestě za spokojeností a postupné uvolňování jejich energie…

10) Jsem vděčná

Za vše dobré, ale i zlé, co se mi v životě děje. Je tolik skutečností, za co můžeme být vděční, jen si to člověk přes své stížnosti a nespokojenost často nestihne ani uvědomit. Nicméně dobrovolná vděčnost je klíčem ke štěstí a úspěchu. To, kam směřuje naše energie, se zhmotňuje tam venku a sílí…. Ve svých myšlenkách máme obrovskou moc!

 

Michaela Zdráhalová
S radostí a nadšením otevírá lidem srdce. Probouzí druhé k uvědomění, že nejsou svými myšlenkami, svými emocemi a svým tělem. Navrací je k vědomí svého skutečného Já, od kterého se na čas jen oddělili a ke kterému se mohou kdykoli vrátit, a tak se osvobodit a skoncovat s trápením. Návratem ke svému pravému Já tak mohou znovu zažít pocit hluboké lásky ke všemu živému, soucit a hluboký vnitřní klid.

Je také mámou dvou malých inspirativních bytostí, které jí výrazně pomohly osvobodit se z bolesti, kterou dříve denně prožívala. Je autorkou eknihy Jak se osvobodit ze závislosti na partnerovi, meditačních nahrávek a audioprogramů vedoucích k osvobození.

Více o Míše si přečtete tady >>

Komentáře
  • Přeji si od Míši dostávat informace o jejích událostech a akcích

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky