Vrať muži sílu a uzdrav vztah se svým otcem

To, co jsem se naučila o mužích ze vztahu svých rodičů, nehrálo zrovna v tátův prospěch a mně nenaučilo vážit si mužů v dospělosti. Ačkoli jsem měla tátu jako holčička velmi ráda a byl to jeden z mála lidí, od kterých jsem cítila lásku bez podmínek, identifikovala jsem se se zraněními své mámy a podvědomě uvěřila, že muž je strůjcem ženiných problémů, není schopen dát jí dostatečnou pozornost, podporu, je slabý, utíká a nedokáže udělat ženu šťastnou. Ale také, že je třeba muže v rámci svého bezpečí ponížit, držet ho pod kontrolou a své potřeby si manipulativně vynutit, protože nechat to na něm by znamenalo čekat celé roky na Godota.

Nic moc nastavení pro mé budoucí vztahy. Musela jsem si jich pár prožít, abych prozřela. Po nenaplněném manželství a následném intenzivním studiu mentálních nastavení, kterými si tvoříme realitu, jsem odhalila mnoho názorů a prožitků, které v mém rodu ženu stavěly do role oběti a muže do role bídáka, který za všechno může. Musím přiznat, že zranění, které se do mě zapsalo a nechuť cokoli na roli oběti měnit, byly velmi silné. 

Až zvědomováním svých znevažujících vztahových strategií a vyrovnáním vnitřní ženské a mužské energie se začaly věci měnit a v ruku v ruce s tím se mi měnil nejen pohled na muže, ale především se také začalo měnit jejich chování ke mě a moje k nim. A co považuji za jeden ze svých největších úspěchů je, že jsem změnila i úhel pohledu na tátu a v našem vztahu došlo k významné změně energie, nárůstu lásky a pochopení (a to pouze mým vlastním procesem změny).

Co a jak se změnilo?

  • Dříve jsem tátu raději nežádala o pomoc, kterou jsem potřebovala a udržovala se v přesvědčení, že by se na mě stejně zase vykašlal, nebo bych ho tím jen obtěžovala. Změnou mé vnitřní energie a prací na přiznání si svých potřeb a pocitů jsem dokázala tátovi říct, co potřebuji. A ejhle – táta byl celý šťastný, že mi může pomoci věci zařídit a dokonce udělal i víc, než jsem žádala
  • Začala jsem si všímat drobností, které pro mě dělá jen tak mimochodem. Dříve jsem je neviděla, či považovala za samozřejmé, a zbytečné se nad tím pozastavovat!
  • Dříve jsme v našich debatách zůstávali na povrchu, najednou se nebojíme jít i do hloubky a dotknout se témat, která nejsou až tak příjemná. Jsem schopná říct, co mě od něj zraňovalo, co jsem potřebovala a nedostala, ale to celé bez náznaku obvinění. Je schopen to poslouchat, vnímat a nejít do obhajoby. Dnes mi dokáže dát pochopení a zároveň vyjevit i svůj úhel pohledu a své prožívání.
  • Narozdíl od dřívějška, kdy mi tátovo dlouhosáhlé povídání o historii, politice, ekonomii a geografii připadalo nudné a nezáživné, dnes jeho znalosti a rozhled hltám, učím se a obdivuji jeho vědomosti. Jsem na něj hrdá, kolik toho ví a zná. Myslím, že je škoda, že ze svých talentů nedá více i světu.
  • Zjistila jsem, že má doma knihy o buddhismu, hinduismu a dalších filozifických směrech, přičemž o všech je schopen vést se mnou hluboké debaty. A světe div se, jeho názory jsou vyzrálé a velmi inspirativní. Dříve jsem měla pocit, že se s ním o osobním růstu nemohu bavit, protože jeho životní postoj se mi zdál rigidní.
  • Uviděla jsem, že má velký obdiv k ženám (z vítězství prezidentky Zuzany Čaputové měl stejnou radost jako já a napsal jí dokonce email s gratulací a podporou). Chápe, že přichází čas žen, které svou vyzrálou silou, stabilitou a láskou mohou uzdravit nerovnováhu ve světě, která vede k bojům o moc, válkám, nesnášenlivosti a bolesti. Ženy si váží a i přes veškeré celoživotní problémy s mou mámou dokáže najít vždy způsob, jak dostat diskuzi do laskavých a oboustranně respektujících mezí.
  • Je ve znamení vah a tak jeho primárním nastavením je, aby všichni kolem něj vytvářeli pohodové vztahy a jakoukoli disharmonii má tendenci řešit za druhé. Mou vnitřní změnou došlo však k určité změně a on se naučil respektovat, že mé vztahy s druhými si řeším sama a jeho zásahy mi ubírají sílu pro přenastavení aspektů, které ve vztazích s druhými nejsou v harmonii.

Sečteno podtrženo – milé ženy, nalijme si čistého vína. Všechny chceme muže, pro které budeme královnou, který si nás bude vážit, ctít a milovat, který nás bude na rukou nosit a bude nás jednoduše zbožňovat. To vše se může stát až ve chvíli, kdy mužům vrátíme jejich sílu, úctu a respekt, které jsme jim často zcela nevědomě vzaly, protože nám bylo mnohokrát ublíženo. Až uzdravíme vztah ke svému vnitřnímu muži a svému tátovi.

Cesta však není zůstávat v oběti a čekat, až to muži dojde, ale vykonat vnitřní změnu vyrovnání muže a ženy uvnitř každé z nás a trpělivě počkat na změnu ve vnější realitě. Odměna je sladká, věřte mi. Přestaňme hrát hry na oběti a pachatele, vezměme zodpovědnost zpět do svých rukou a napojme se na zdroj své vlastní síly. Pak se teprve mohou dít láskyplné zázraky, na které tady všichni čekáme.

Michaela Zdráhalová
S radostí a nadšením otevírá lidem srdce. Probouzí druhé k uvědomění, že nejsou svými myšlenkami, svými emocemi a svým tělem. Navrací je k vědomí svého skutečného Já, od kterého se na čas jen oddělili a ke kterému se mohou kdykoli vrátit, a tak se osvobodit a skoncovat s trápením. Návratem ke svému pravému Já tak mohou znovu zažít pocit hluboké lásky ke všemu živému, soucit a hluboký vnitřní klid.

Je také mámou dvou malých inspirativních bytostí, které jí výrazně pomohly osvobodit se z bolesti, kterou dříve denně prožívala. Je autorkou eknihy Jak se osvobodit ze závislosti na partnerovi, meditačních nahrávek a audioprogramů vedoucích k osvobození.

Více o Míše si přečtete tady >>

Komentáře
  • Přeji si od Míši dostávat informace o jejích událostech a akcích

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky