Chápavé ženy aneb Past čekání

Příběhy žen, které jsou “ty druhé” slýchám často. Jde o ženy, které čekají na svou příležitost být viděny jako osudové ženy života pro svého vyvoleného, jen to má pár malinkatých háčků, které se jistě časem, bezpodmínečnou láskou a trpělivostí milující partnerky, samy vyřeší. Jejich drahý to určitě brzy pochopí a od své ženy odejde, až si dořeší bolest ve vztahu s bývalou, až jeho děti budou trochu starší, až se jeho žena uzdraví, až bude prostě připraven na nový vztah, až… Jsou ochotny na své prvenství čekat a čekat, opíjivší se neprokouknutou falší jeho sladkých řečí o své důležitosti pro něj

 

Byly hodné, bezproblémové a trpělivé. Díky své nekomplikované a laskavé povaze ulehčovaly svým rodičům od starostí, kterých oni už beztak měli dost. No a kdo by nechtěl vidět spokojené obličeje svých rodičů. Nebo aspoň obličeje, ze kterých nejde na chvíli zlost nebo smutek…

Poznávacím znamením těchto žen jsou věty: “Já ho chápu. Nemá to lehké. Nechci na něj tlačit.”
Nebo také: “Není to jen tak opustit vztah, ve kterém je člověk x let. Není to jen tak zapomenout na bolest, když mu žena tak ubližuje.”

CO SE VE SKUTEČNOSTI SKRÝVÁ ZA SLOVY – JÁ HO CHÁPU, NECHCI NA NĚJ TLAČIT?

⇒ Bojím se dělat problémy

⇒ Bojím se říct si, co potřebuji

⇒ Když nebudu trpělivá a hodná, nebude mě už potřebovat

⇒ Bojím se ukázat mu svůj vztek a frustraci

⇒ Bojím se, že když nebudu chápavá a laskavá, opustí mě

⇒ Bojím se, že když mu projevím vše co cítím, zděsí se a uteče

⇒ Chtít víc, znamená nemít nakonec nic

⇒ Bojím se, že se ukáže, že mu o mé pocity a potřeby ve skutečnosti nejde…

 

Je běžné, že muži přeskakují mezi dvěma typy žen. Jednou zraňující VÝZVOU a druhou léčivou UTĚŠITELKOU. Dokud žena nezná svou hodnotu a necení si sebe sama, bude hrát jednu z těchto dvou rolí, obě jí však budou přinášet bolest.

V momentě, kdy těmto druhům vztahů řekne jedno důrazné a vážné DOST, může vyléčením vztahu k sobě naprosto změnit dynamiku vztahu, který ji mučí a skutečně usednout na trůn milované a milující královny. Pro sebe i pro něj.

Michaela Zdráhalová
Je šťastná, když může lidem otevírat srdce. Probouzí druhé k uvědomění, že mohou žít naplno a bez vnitřního omezení. Dává jim nahlédnout život z jiných perspektiv a pomáhá rozbít překážky na jejich cestě za spokojeností. Podporuje je v jejich vlastní schopnosti stát se tvůrci svého života a naplno milovat sebe i druhé.

Je transformační průvodkyní druhých k vědomému život a mámou dvou skvělých dětí. Pomáhá lidem uzdravovat vztahy a ukazuje jim možnosti, jak přistupovat k životním situacím k vlastnímu prospěchu s vnitřním klidem. Je autorkou eknih 6 kroků k vyšší sebehodnotě a Jak se osvobodit ze závislosti na partnerovi.

Více o Míše si přečtete tady >>

Komentáře